Kategorie

Informacja

Jak zrobić dynie na Halloween?

Dynia to nieodłączny element halloweenowej zabawy. Stawiamy ją przed drzwiami, w środek wstawiając świeczkę lub lampkę, podświetlającą wycięty w dyni wzór.

31 października Amerykanie obchodzą Halloween! Dynia jest nieodłącznym elementem tego święta. Coraz częściej widzimy jednak wycięte dynie także w polskich domach - mimo że ich mieszkańcy nie zawsze obchodzą Halloween. Powycinania dynia jest bowiem bardzo efektowną ozdobą domu, kojarzącą się także z jesienią. Wiele szkół i przedszkoli obchodzi również święto dyni.

Taką dynię najlepiej wykonać własnoręcznie. A środek…zjeść ☺

Dynia halloween – jak się za to zabrać? Jak zrobić lampion, który zachwyci gości?

Potrzebne będą: duża dynia, ostry nóż i trochę wyobraźni.

Na początek najlepiej zaplanować  pracę zaczynając od tego, jak ma wyglądać nasze halloweenowe straszydło. Najczęściej wzór na dyni to oczy i usta z powycinanymi zębami. Wpisując w wyszukiwarkę dynia na halloween wzory wyskoczy nam wiele świetnych inspiracji –od śmiesznych wzorów ddyni, po te bardzo straszne dynie halloweenowe.

Następnie nanosimy na dynię wybrany wzór, najlepiej markerem. 

Teraz dynię należy wydrążyć. Jak wydrążyć dynię?

Po prostu odcinamy górną część, ostrym nożem wycinamy środek dyni. Pamiętajcie, że z dyni może powstać zdrowa i pożywna zupa dyniowa – przepisy również znajdziecie na internetowych książkach kucharskich i blogach o zupach.

Są również odważni, którzy wycinanki w dyni robią innymi narzędziami, na przykład.. wiertarką ☺

Filmik jak wydrążyć dynię, szalone pomysły internetowych youtuberów na ten temat można znaleźć wchodząc na strony darmowymi z filmami.

Pestki dyni najlepiej ususzyć. Pestki dyni są źródłem wielu witamin, według wielu ludowych zapisów pestki dyni na owsiki to sprawdzony lek na te pasożyty ☺

Wycinanie dyni zaczynamy od oczu i ust. Czy halloweenowa dynia ma nos? Czy dynia na halloween ma uszy?

Na te pytania każdy może odpowiedzieć sobie sam, a ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i kreatywność.

Nietypowe dynie na halloween są tworzone również przez profesjonalnych rzeźbiarzy i artystów. 

Dynia halloween 3D wymaga już naprawdę sporych umiejętności, ale warto probować!

Najpiękniejsze dynie na halloween powstają co roku w Ameryce, gdzie halloweenowa tradycja to już rodzaj narodowego święta i swojego rodzaju zawodów. 

Prosty wzór na dynię halloween nie oznacza, że nasza dynia będzie nieatrakcyjna. Piękno często tkwi w prostocie, więc oprócz dziwnych wzorów na dynię doceńmy też klasyczne wzory na dynie halloween.

Po wydrążeniu dyni należy wyciąć oczy w dyni, następnie wyciąć usta – najczęściej halloweenowe dynie mają zęby, czy nos.

Lampion z dyni ustawiamy przed drzwiami, do środka wstawiamy świeczkę lub lampion i … gotowe.

Ozdoba halloween – czy dynia to jedyna ozdoba na halloween? Oczywiście, że nie!

Ozdoby halloween dostępne są w wielu wzorach i kolorach, od zwykłych jak pajęczyny na halloween, girlandy dynie, girlandy pająki, sztuczne pająki, po wielkie dekoracje na halloween, stojące strachy czy ruszające się czarownice i kościotrupy.

Pajeczyny na halloween oczywiście nie musimy hodować samemu ☺ Sklep z halloweenowymi ozdobami zawsze zaopatrzony jest w halloweenowe dekoracje, straszne gadżety. Kostium na halloween również zakupimy w takim miejscy jak sklep z rzeczami Halloween. Przebrania czarownicy, kostium drakuli czy przebrania halloweenowe dla najmłodszych występuja obecnie w niezliczonych wzorach.

Impreza karnawałowa w Warszawie, bal halloweenowy w Krakowie, zabawa karnawałowa w Poznaniu – jakiekolwiek miasto, miasteczko czy wieś w Polsce, której chcemy zorganizować halloweenowe party dla znajomych w domu czy w lokalu – te wszystkie gadżety to absolutna podstawa ☺

Niektórzy kuszą się na takie halloweenowe gadżety jak sztuczne szczury, sztuczne ręce czy inne straszne straszydła. Dekoracje halloweenowe w USA to prawdziwe zawody w strasznych dekoracjach! Halloween w Polsce jednak z roku na rok również zyskuje na rozmachu.

Przygotowując się na halloweenowe party nie wolno zapomnieć o najważniejszym gadżecie, zwłaszcza dla najmłodszych – wiaderko na cukierki na Halloween to podstawa!

Wiaderko halloween w kształcie dyni jest obecnie najbardziej popularne, ale możemy również użyć innego wiaderka na cukierki.

Jak zebrać najwięcej cukierków na Halloween?

Kubełek na cukierki własnej produkcji na pewno zdobędzie uznanie i mamy szansę na zebranie największej ilości słodyczy. 

Na pewno makijaż na halloween – czy to straszny makijaż na halloween, czy makijaż na halloween śmieszny – skutecznie zachęci sąsiadów do wrzucania cukierków do naszego halloweenowego koszyka.

Niezależnie od tego, czy nasza dynia będzie wyglądała jak dzieło sztuki z dyni, czy użyjemy i wybierzemy prosty wzór na dynię – najważniejsza jest jak zwykle super impreza halloween i to, żeby halloween spędzić z przyjaciółmi, a halloweenowe psikusy rozweseliły wszystkich.